Për shëndet të mirë – Arsyet pse duhet të hani ullinj çdo ditë…
Grida Duma, kritika ndaj kryetarit një ditë para Këshillit
Artan Hoxha: Dea Amerikane mund të kërkojë ekstradimin e Balilit
Fotot që po thyejnë rrjetin: Janë dallgë apo malet e Shqipërisë?
Në burgun e Balilit/ “Eskobari i Ballkanit” ndan qelinë me të tjerët…
Pasi mbyti greken, shqiptari akuzohet për një tjetër përdhunim…
Arrestohet porositësi i heroinës në Laboratorin e Hasit, Hekuran Hoxha
“Vol-Vo 4”/ Arrestohet 48-vjeçari nga Shijaku…
‘Çështja Balili’: 10 pyetjet që çudisin Mustafa Nanon
Alienët na kanë gjetur? Astronomi i Harvardit vjen me një rrëfim befasues
Itali/ 8 shqiptarë në pranga, shihni si grabisnin baret dhe shtëpitë…
Fotoja që u bë virale, njeriu më i pasur në botë pret në radhë për një hamburger
Tatimet/ Skema e mashtrimit 18 milionë euro, të përfshirë Biznese VIP…
Gentiana – Si të përgatisni kurat me bimën shëruese…
Video/  “Pres mishin tim me brisk”, rrëfimi i vajzës që abuzohej nga babai…

NGËRÇ

Përgatitje protestash

MË TË LEXUARAT

Dash Shehi: Të heqim Ramën, më pas qeveri me bazë të gjerë

Deputeti Dashamir Shehi njihet për deklarata e tij të drejtpërdrejta. I ftuar në emisionin ‘Politika Online’, të Gazetës Shqiptare ai …

Grida Duma, kritika ndaj kryetarit një ditë para Këshillit

Grida Duma është shfaqur kritike ndaj kryetarit si institucion në një interviste tek Arian Cani, një ditë para mbledhjes së …

Artan Hoxha: Dea Amerikane mund të kërkojë ekstradimin e Balilit

Gazetari Artan Hoxha ishtë këtë të premte në studione  Provokacijas në ABC News për t’u dhënë përgjigjë pyetjeve të Mustafa …

Në burgun e Balilit/ “Eskobari i Ballkanit” ndan qelinë me të tjerët…

Vendimi i një dite më parë marrë në Gjykatën e Krimeve të Rënda e detyron tashmë Kelmend Balilin të ndërrojë …

Pasi mbyti greken, shqiptari akuzohet për një tjetër përdhunim…

Mediat greke kanë publikuar sot detaje të reja për shqiptarin, i cili së bashku me shokun e tij grek vrau …

Trump dhe lideri i Koresë së Veriut do takohen sërish në shkurt…

Presidenti i SHBA, Donald Trump do të takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un në fund të muajit …

Arrestohet porositësi i heroinës në Laboratorin e Hasit, Hekuran Hoxha

Hekura Hoxha, një nga porositësit e heroinës që prodhohej në laboratorin e Hasit, është arrestuar nga Policia e Shtetit. 48-vjeçari …

“Vol-Vo 4”/ Arrestohet 48-vjeçari nga Shijaku…

Shtohet numri i personave të arrestuar nga policia në kuadër të operacionit “Vol-Vo 4”, ku u goditen 4 grupe kriminale …

‘Çështja Balili’: 10 pyetjet që çudisin Mustafa Nanon

Nga Mustafa Nano I shumëkërkuari Kelmend Balili, me aq sa është dukur këto ditë, është një djalë i edukuar, me …

Itali/ 8 shqiptarë në pranga, shihni si grabisnin baret dhe shtëpitë…

Tetë shqiptarë kanë përfunduar në prangat e karabinierëve italianë, pas një operacioni të nisur mëngjesin e 13 janarit. Ata akuzohen …

Fotoja që u bë virale, njeriu më i pasur në botë pret në radhë për një hamburger

Supermiliarderi Bill Gates, vazhdimisht është pjesë e medieve, kjo jo vetëm për shkak të pasurisë së tij marramendëse, por edhe …

Foto-lajm: Kur blerjet online nuk shkojnë siç duhet…

Në internet ka pafundësisht faqe online, të cilat reklamojnë e shesin produkte nga më të ndryshmet nga telefonat e kompjuterat …

Tatimet/ Skema e mashtrimit 18 milionë euro, të përfshirë Biznese VIP…

Gjykata la me masë “detyrim paraqitjeje” 9 nga 12 të arrestuarit për skemën e mashtrimit me TVSH-n, tre persona u …

Video/ “Pres mishin tim me brisk”, rrëfimi i vajzës që abuzohej nga babai…

Traumat dhe shëndeti mendor kanë qenë këtë herë fokusi i emisionit “Fol me psikologen”, programi online i “Gazeta shqiptare”.  Janë …

“Ministrja prezantoi paktin”, Rama: Ishte ftesë për diskutim…

Pas prezantimit të draftit për “Paktin  me Universitetin” nga ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit …

Kryesia e re e PD, kush janë figurat e rikthyera dhe të spostuara…

Kreu i PD, Luzim Basha ka bërë publike gjithë kandidaturat e forumeve drejtuese të PD një ditë para mbledhjes së …

Fatos Lubonja: Qeveria duhej rrëzuar…

Analisti Fatos Lubonja në lidhje “Skype” me rubrikën “Opinion” në “News 24” u shpreh se qeveria e drejtuar nga kryeministri …

Rama/ AFP: Mund të jesh kryeministër, por dhe instagramist i fiksuar…

Shkrimi nga agjencia ndërkombëtare e lajmeve AFP: Mund të jesh kryeministër, por dhe instagramist i fiksuar. Për të zbutur protestuesit …

Dygjuhësia, Bankës Popullore i duhet kohë për ndryshimet…

Banka Popullore në Maqedoni do të bëjë një analizë të detajuar për ligjin e përdorimin e Gjuhëve për të konstatuar …

NJOFTIME

loading…


SHOWBIZ / LIFESTYLE

MAPO LETRARE

Dikur

BOTIMI I UET-PRESS/ Si u pajtua Nano me Moisiun pas darkës me verë

Ambasadori Bashkim Zeneli, “Mjeshtër i Madh”, në librin e tij “Miqësi e trazuar” sjell një episod interesant në marrëdhëniet Presidencë- …

Si u shmang pushtimi i Korçës nga grekët në fund të Luftës së Parë Botërore

Nga Ardit Bido Pjesë nga libri: “Kisha Ortodokse Shqiptare – Një histori politike (1878 – 1937)”, botim i UET Press Për …

Kush mbizotëronte në Epirin antik, helenët apo ilirët?

Njoftimi i Plini Sekundit, shkrimtarit romak të shekullit II e.s., ka rëndësi për faktin se me përjashtim të Buthrotonit dhe …

Zhgënjimi i Ramës me Nanon: Kisha shpresë te ai, por nuk bëri gjëra të mëdha

Konvertimi politik i Edi Ramës nga PD-ja në PS dhe zhgënjimi me Fatos Nanon Nga Luljeta Progni Edi Rama është …

Aksidentalisht në politikë: Konvertimi i Edi Ramës nga PD-ja në PS

Nga Luljeta Progni* Edi Rama është një ndër protagonistët e Dhjetorit `90. Ka marrë pjesë aktive në ngjarjet që përgatitën …

Sara Blloshmi- Si i skandalizonte burrat në vitet ’20 mbesa e Ismail Qemalit

“Zbulohet foto e rrallë e Sarah Blloshmit. Një surprizë e bukur nga Blendi Fevziu, që ka rënë në gjurmët e …

DOSSIER/ Kështu foli i vjetri

Pjesë nga libri: ‘Larg dhe afër: Saga e një familjeje’ Një analizë e nxehtë e mentalitetit që kanë të vjetrit …

SPORT

Sokol Cikalleshi drejt një tjetër aventure në Turqi

Sokol Cikalleshi do të jetë pjesë e ekipit Akhisar Beledijespor në gjysmën e mbetur të sezonit në Turqi. Siç raportojnë …

“Ma hiq atë m*t aman”, zyrtari i FSHF apel ish-zëdhënëses, “sherr” për foton e Enver Hoxhës

Ish-zëdhënësja e FSHF-së, Jona Dervishi, ka postuar dje një foto të Enver Hoxha në facebook-un e saj. Një ndër ata …

Video/ Barcelona ‘marshon’ drejt titullit, Messi thyen rekordin historik në Spanjë

Barcelona vijon serinë e rezultateve pozitive në La Liga, teksa ka mposhtur Eibarin me rezultatin e pastër 3-0. Fitorja e …

Kupa e Italisë/ Inter luan ‘tenis’ me Beneventon, ‘peshkon’ Lazion në çerekfinale

Një kualifikim me goleadë për Interin në çerekfinale të Kupës së Italisë. Skuadra zikaltër e ktheu në stërvitore përballjen me …

Mia Khalifa turpëron “yllin” e Arsenalit“: Je qullash, ke qëndruar shtrirë më shumë se unë…

Ish-aktorja e filmave pornografik, Mia Khalifa, ka qenë e pranishme ditën e sotme në “London Stadium” për të ndjekur “derbin” …

Dëmtimi, Juventus pa lojtarin kryesor kundër Milanit

Mario Mandzukic mund të mungoj në Superkupën e Italisë kundër Milanit. Sulmuesi kroat i Juventusit ka një problem muskulor dhe …

A do rikthehesh te Reali, Mourinho surprizon me përgjigjen e tij!

Benfica nuk është klubi i vetëm që ka shfaqur interes për Jose Mourinhon. Gjatë një interviste ekskluzive për “CMTV”, trajneri …

SHËNDET

Monitorimi: Analizat e duhura gjatë shtatzënisë

Synimi është të ofrohet informacion dhe trajtim përpara shtatzënisë, që të mund të përmirësojë shëndetin e gruas dhe të ndihmojë …

Konsumimi i peshkut, përfitimet shëndetësore si eliksir i jetëgjatësisë

Konsumimi për një kohë të gjatë i acideve yndyrore omega -3, redukton rrezikun për vdekje të parakohshme. Në këtë përfundim …

Lëkura e thatë gjatë dimrit – Zbuloni ushqimet që ju mbrojnë nga i ftohti

Kur temperaturat bien, lëkura është organi që preket menjëherë. Të gjithë kemi përjetuar tharjen e duarve dhe buzëve apo dhe …

Ushqimet ideale që mund të konsumohen në mëngjes

Mëngjesi është një ndër vaktet më të rëndësishme për të pasur një shëndet sa më të mirë. Mëngjesi është një …

Doni më shumë shëndet? – Ja vlerat sekrete ushqyese të brokolit…

Sipas studimeve ku AgroWeb.org bazohet, kjo perime përmban një substancë e cila është në gjendje të ndihmojë në parandalimin e …

Çdo dhimbje koke sinjalizon një problem shëndetësor – Çfarë duhet të dini

Në shumë raste, dhimbjet e kokës rrëfejnë mesazhe të fshehura të organizmit. Ato mund të paralajmërojnë edhe praninë e një …

7 zakone që do t’ju ndihmojnë të bëheni versioni më i mirë i vetes tuaj!

Çdo mëngjes, bëni një listë të 3 gjërave më të rëndësishme që duhet të bëni gjatë ditës, të cilat do …

Media

Gazetarja tregon batutat: Çfarë bisedova me Balilin për videot

Gjatë kohës që gjyqtarja Miliana Muça u tërhoq për të marrë vendimin për masën e sigurisë për Klement Balilin, ky …

Fevziu: Mosdekretimi i Ramës si ministër i Jashtëm do të shkaktonte ngërç institucional

Gazetari Blenid Fevziu në studion e emisionit “Byro Politike” është  i mendimit se Meta do të dekretojë Kryeministrin Edi Rama …

Artan Hoxha: Balili u fsheh mes Tiranës në një banesë me qira

I ftuar në “A2 Sot”, gazetari investigativ, Artan Hoxha, ndër të tjera, rrëfeu se Klemend Balili ka qëndruar i fshehur …

Artan Hoxha rrëfen si arriti të intervistojë Balilin…

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i cili realizoi edhe një intervistë me Kelmend Balilin përpara se ai t’i dorëzohej drejtësisë, ishte …

MEDIA TREND/ Dyrnjaja: Në Top Talk nuk ka vend konformizmi e servilizmi

Gazetari Denis Dyrnjaja vjen me një sfidë të re televizive, me një emision, me një të ftuar, me një bisedë, …

Mustafa Nano: Myslimanët duhet ta luftojnë burkën…

Në monologun e kësaj të premte në emisionin “Provokacija”, Mustafa Nano u ndal te burka, një veshje që mbulon edhe …

ZDF: Protestë kundër qeverisë, rinia shqiptare ka humbur shpresën

Rrjeti publik gjerman, ZDF ka përgatitur një kronikë nga protestat në Shqipëri, duke theksuar se rinia shqiptare ka humbur shpresat …

TEKNOLOGJI

Dështimet më të mëdha të teknologjisë në vitin 2018

2018-ës nuk i munguan produkte, trende dhe personalitete në sektorin e teknologjisë që na zhgënjyen. Me këtë artikull nuk do …

Telefonat tuaj i keni karikuar gabim gjatë gjithë kësaj kohe, zbuloni pse…

Është e vështirë të kalojmë një ditë pa përdorur telefonin. Tani është bërë pjesë e jetës tonë dhe nuk e …

Lufta kundër dronëve vazhdon

Një ngjarje po dominon lajmet e mediave ndërkombëtare këto dy ditë. Aeroporti i dytë më i ngarkuar në Londër ka …

‘WhatsApp’ tani lejon të kryeni video-thirrje në grup

Video telefonatat në grup do të jenë edhe më të lehta për tu realizuar me versionin e fundit të WhatsApp. …

Ruse apo amerikane? Njihuni me pushkën më të fuqishme snajper në botë…

Nëse luani ndonjë video-lojë, pa dyshim se duhet të zgjidhni një snajper si armën tuaj të preferuar. Snajperi është një …

Superioriteti në ajër/ SHBA-të, avion luftarak 3 herë më të shtrenjtë se F-35

Forcat ajrore në SHBA po zhvillojnë brezin e ardhshëm të avionëve që do të ruajë superioritetin amerikan në qiejt e …

Pasi të lexoni këto arsye… duhet ta fshini menjëherë Facebook-un

E fshiva Facebook pak javë më parë, por filloi të më frikësonte Marsin e vitit të kaluar. Unë dhe një …


Pas