Kotzias këmbëngul: E trishtë që Bushati nuk do jetë ministër
PD, protestat nisin në shkurt. Sot del data pas mbledhjes me kryetarët e degëve
Në vetëm 14 ditë – Ujë me limon për rënien nga pesha
Ushqimet që përmirësojnë shikimin tuaj
Parashikimi i motit: Ditë me vranësira dhe reshje
Horoskopi i ditës

Horoskopi i ditës

“Babalja”/ Bardhi: Përgjimi i vërtetë, çështja s’është mbyllur…
Xhafaj i qeshur, Doshi krah për krah me Ndreun në Kuvend
Kotzias zbardh negociatat me Bushatin për kufirin detar…
U vranë në aksident, viktimat bëhen fajtorë! Apeli i Korçës liron autorin…
Itali/ U gjet i murosur, zbulohet identiteti i shqiptarit…
New York Times: Lideri i opozitës shqiptare gjobitet për shpifje ndaj kundërshtarit
‘Cakaj u refuzua’/ Rama: Zgjedhja ime ministër ishte e detyruar…
“Opozita nuk ekzsiton”, Rama: Protesta e studentëve e tregoi qartë…
“Prijmë protestat popullore”, Opozita largohet direkt pas fjalës së Bashës…

NGËRÇ

Zmadhim i përmasave

Kotzias këmbëngul: E trishtë që Bushati nuk do jetë ministër

Ish-ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka zbardhur negociatat që janë bërë mes Shqipërisë dhe Greqisë, në lidhje me çështjen …

PD, protestat nisin në shkurt. Sot del data pas mbledhjes me kryetarët e degëve

Kryesia e re e Partisw Demokratike është mbledhur dje në darkë ku ka diskutuar për organizimin e protestave të paralajmwruara. …

Parashikimi i motit: Ditë me vranësira dhe reshje

Kthjellime dhe vranësira të herëpasherëshme dominojnë në të gjithë vendin. Më të dukshme do të jenë në ekstremin Verior dhe …

“Babalja”/ Bardhi: Përgjimi i vërtetë, çështja s’është mbyllur…

I ftuar në emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në News24, sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi u shpreh …

Xhafaj i qeshur, Doshi krah për krah me Ndreun në Kuvend

Pas katër javësh pushime parlamentarët iu rikthyen sot Kuvendit. Bashkë me deputetët e mazhorancës edhe opozitarët u ulën në sallë. …

Zgjedhjet në PD/ “Standard i ri”, Salianji: Dorëheqja, akt përgjegjësie…

Të shtunën, Partia Demokratike zgjodhi organet e saj më të larta drejtuese, Kryesinë e re dhe drejtuesit e Sekretariatëve. Kryesia …

Rama ministër, Shkëlzen Berisha: Si patatja, dhe bukë dhe gjellë

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar votimin e mazhorancës për emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe …

Kotzias zbardh negociatat me Bushatin për kufirin detar…

Ish ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka dhënë një intervistë për News24/7, ku ka folur ndër të tjera …

U vranë në aksident, viktimat bëhen fajtorë! Apeli i Korçës liron autorin…

Të afërmit e Saimir dhe Vjollca Shahollit, dy bashkëshortëve që humbën jetën mbrëmjen e 4 dhjetorit, të aksidentuar nga një …

Itali/ U gjet i murosur, zbulohet identiteti i shqiptarit…

Pas kryerjes së autopsisë është bërë e mundur identifikimi i shqiptarit që u gjet i murosur në një vilë luksoze …

New York Times: Lideri i opozitës shqiptare gjobitet për shpifje ndaj kundërshtarit

Disa nga mediat e mëdha amerikane kanë raportuar në lidhje me një vendim të një gjykate në Tiranë për të …

Zbulohet “plani B” për Brexit, May: Të shmangim katastrofën “pa marrëveshje”…

Duke shpalosur planin e rishikuar për daljen e Britanisë nga Bashkimi Europian, gjatë fjalimit të saj në Parlament, kryeministrja Theresa …

“Çfarë lolosh”, Rama ironizon opozitën për anulimin e PPP Thumanë-Kashar…

Kryeministri Rama ironizon opozitën e cila me deklaratat e artikuluara sot në Kuvend nuk beson që me anulimin e PPP …

‘Cakaj u refuzua’/ Rama: Zgjedhja ime ministër ishte e detyruar…

Kryeministri Edi Rama ka folur pas përfundimit të seancës plenare, ku u miratua dekreti i Presidentit Ilir Meta për shkarkimin …

“Opozita nuk ekzsiton”, Rama: Protesta e studentëve e tregoi qartë…

Gjatë seancës plenare në Kuvend kryeministri Edi Rama tha se protesta e studentëve e vërtetoi më së miri se opozita …

“Prijmë protestat popullore”, Opozita largohet direkt pas fjalës së Bashës…

Nuk ka zgjatur shumë pjesëmarrja e opozitës në Kuvend, pasi pas fjalës së kreut të PD, Lulzim Basha, opozita e …

Kryemadhi dy fjalë Belinda Ballukut: Mos dëgjo Ramën që me lakuriqësinë…

Në emër LSI-së në seancën e parë të Kuvendit për këtë sesion e mori fjalën kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. …

“E bëri partinë kashtë e k*qe”, Rama sulmon ashpër Berishën e Bashën…

Pas fjalës së Lulzim Bashës dhe pyetjes ironi ndaj kolegëve të tij nëse i njihnin se kush ishin ministrat e …

Kuvendi/ Miratohet shkarkimi i Ditmir Bushatit, Rama dhe ministër…

Kuvendi ka miratuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i jashtëm dhe emërimin e …

NJOFTIME

loading…


SHOWBIZ / LIFESTYLE

MAPO LETRARE

Dikur

Si hyri në politikë Ilir Meta dhe akuzat për aleancë fluide me Berishën

Fillimet politike të njërit prej krerëve më të rëndësishëm të politikës në 25 vite. Rrëfimet e Kryemadhit për aktivizimin në …

Lufta me Nanon në PS dhe vizita në Athinë e kryebashkiakut Edi Rama

Pjesë nga libri ‘Miqësi e trazuar: Greqia në kujtimet e ambasadorit’, botim i UET-Press Nga Bashkim Zeneli -Gjatë të 3 …

BOTIMI I UET-PRESS/ Si u pajtua Nano me Moisiun pas darkës me verë

Ambasadori Bashkim Zeneli, “Mjeshtër i Madh”, në librin e tij “Miqësi e trazuar” sjell një episod interesant në marrëdhëniet Presidencë- …

Si u shmang pushtimi i Korçës nga grekët në fund të Luftës së Parë Botërore

Nga Ardit Bido Pjesë nga libri: “Kisha Ortodokse Shqiptare – Një histori politike (1878 – 1937)”, botim i UET Press Për …

Kush mbizotëronte në Epirin antik, helenët apo ilirët?

Njoftimi i Plini Sekundit, shkrimtarit romak të shekullit II e.s., ka rëndësi për faktin se me përjashtim të Buthrotonit dhe …

Zhgënjimi i Ramës me Nanon: Kisha shpresë te ai, por nuk bëri gjëra të mëdha

Konvertimi politik i Edi Ramës nga PD-ja në PS dhe zhgënjimi me Fatos Nanon Nga Luljeta Progni Edi Rama është …

Aksidentalisht në politikë: Konvertimi i Edi Ramës nga PD-ja në PS

Nga Luljeta Progni* Edi Rama është një ndër protagonistët e Dhjetorit `90. Ka marrë pjesë aktive në ngjarjet që përgatitën …

SPORT

E pabesueshme: Mourinho refuzoi tri skuadrat e mëdha Europiane

Jose Mourinho do t’i rikthehet futbollit, por jo në një të ardhme të afërt. Trajneri portugez është i papunë pas …

Vanda Nara e papërmbajtshme: Kush flet me mua duhet të ketë b**e

Vanda Nara, agjentia e kapitenit të Interit,  prej disa kohësh është në qendër të mediave italiane dhe jo vetëm, për …

Jurgen Klop gati planin e madh, Liverpul pritet të shkëlqejë

Trajneri gjerman, Jurgen Klop me punën dhe skemat e tij ka rikthyer në formë bindëse skuadrën e Liverpulit në majën …

Liverpuli interesohet për sulmuesin e Seria A, konkuron me Napolin

Liverpuli shfaq interes për futbollistin e Lacios, Çiro Imobile. Sulmuesi ka qenë golashënuesi më i mirë i kryeqytetasve në 2 …

Sokol Cikalleshi drejt një tjetër aventure në Turqi

Sokol Cikalleshi do të jetë pjesë e ekipit Akhisar Beledijespor në gjysmën e mbetur të sezonit në Turqi. Siç raportojnë …

“Ma hiq atë m*t aman”, zyrtari i FSHF apel ish-zëdhënëses, “sherr” për foton e Enver Hoxhës

Ish-zëdhënësja e FSHF-së, Jona Dervishi, ka postuar dje një foto të Enver Hoxha në facebook-un e saj. Një ndër ata …

Video/ Barcelona ‘marshon’ drejt titullit, Messi thyen rekordin historik në Spanjë

Barcelona vijon serinë e rezultateve pozitive në La Liga, teksa ka mposhtur Eibarin me rezultatin e pastër 3-0. Fitorja e …

SHËNDET

Kura me ujë të ngrohtë dhe mjaltë për shkrirjen e dhjamit tek beli

Kjo kurë e thjeshtë ndiqet me përpikmëri nga miliona njerëz në botë, me qëllim rënien në peshë dhe shkrirjen e …

Trajtimi 3-ditor me vaj ekstra të virgjër ulliri për pastrimin e mëlçisë nga helmet

Sëmundjet që prekin mëlçinë po kthehen në një shqetësim madhor në mbarë globin. Miliona njerëz vuajnë nga këto sëmundje, disa …

Arsyet pse nuk duhet të flemë me kokë të lagur

Të flesh me kokë lagur është një veprim që asnjë nga ne nuk duhet ta bëjë për arsye sa ka …

Shafrani i Indisë, arma më e mirë për luftimin e shumë sëmundjeve, ndër to dhe kanceri…

Përfitimet e shafranit të Indisë janë ditur prej kohësh, por falë Instagram-it dhe Pinterest-it, kjo erz ka fituar shumë popullaritet …

Çaj bimor borziloku – Si ta përdorni kundër kollës dhe bronshitit…

Ka disa lloje të kollës, por shumë irrituese për organzimin është kolla e thatë. Kolla e thatë njihet si kolla …

Bërthamat e Hurmave të Arabisë – Vlerat e rralla mirëbërëse…

Bërthamat e hurmave të Arabisë ndihmojnë mëlçinë dhe veshkat dhe i mbrojnë ato nga toksinat. Këto bërthama janë të dobishme …

Mjekja neurologe: Sëmundjet që paralajmëron dhembja e kokës te të moshuarit

Prof. dr. Jera Kruja, Shefe e Shërbimit Universitar të Neurologjisë, QSUT: Një i moshuar është shumë i ekspozuar për të …

Media

Kujt i shërbente Klement Balili? Artan Hoxha jep përgjigjen…

I ftuar në emisionin “Top Talk” të Denis Dyrnjaja, për të folur mbi dorëzimin e Klement Balilit, gazetari i kronikës, …

Detaje të reja/ Artan Hoxha: Ja cilat ishin dy kushtet e Balilit për vetëdorëzim

Klement Balili u dorëzua të martën në polici, pas më tepër se dy vitesh në kërkim nga autoritetet, ndërsa mesditën …

Gazetarja tregon batutat: Çfarë bisedova me Balilin për videot

Gjatë kohës që gjyqtarja Miliana Muça u tërhoq për të marrë vendimin për masën e sigurisë për Klement Balilin, ky …

Fevziu: Mosdekretimi i Ramës si ministër i Jashtëm do të shkaktonte ngërç institucional

Gazetari Blenid Fevziu në studion e emisionit “Byro Politike” është  i mendimit se Meta do të dekretojë Kryeministrin Edi Rama …

Artan Hoxha: Balili u fsheh mes Tiranës në një banesë me qira

I ftuar në “A2 Sot”, gazetari investigativ, Artan Hoxha, ndër të tjera, rrëfeu se Klemend Balili ka qëndruar i fshehur …

Artan Hoxha rrëfen si arriti të intervistojë Balilin…

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i cili realizoi edhe një intervistë me Kelmend Balilin përpara se ai t’i dorëzohej drejtësisë, ishte …

MEDIA TREND/ Dyrnjaja: Në Top Talk nuk ka vend konformizmi e servilizmi

Gazetari Denis Dyrnjaja vjen me një sfidë të re televizive, me një emision, me një të ftuar, me një bisedë, …

TEKNOLOGJI

Bullgaria i dorëzon SHBA piratin informatik rus, ‘Nastra’

Bullgaria ekstradoi hakerin rus i cili akuzohet nga gjykata amerikane se është pjesë e një skeme komplekse piraterie në SHBA, …

Mos kini më frikë se humbni celularin, kjo është mënyra më e lehtë për ta gjetur

Aplikacioni Find my Device i cili të ndihmon shumë kur të humbet celulari, në fakt është përmirësuar ndjeshëm. Por detaji më i …

Video/ Kina prezanton dronin spiun që nuk zbulohet prej radarit…

‘Sky Hawk’ është droni spiun që u prezantua në Zhuhai të Kinës, i cili mund t’i fotografojë targat e veturave, …

Hakerat deshifrojnë verifikimin biometrik me një dorë prej dylli

Verifikimi përmes venave të gjakut, një metodë biometrike sigurie e cila skanon venat në dorën tuaj, është deshifruar. Duke përdorur …

Dështimet më të mëdha të teknologjisë në vitin 2018

2018-ës nuk i munguan produkte, trende dhe personalitete në sektorin e teknologjisë që na zhgënjyen. Me këtë artikull nuk do …

Telefonat tuaj i keni karikuar gabim gjatë gjithë kësaj kohe, zbuloni pse…

Është e vështirë të kalojmë një ditë pa përdorur telefonin. Tani është bërë pjesë e jetës tonë dhe nuk e …

Lufta kundër dronëve vazhdon

Një ngjarje po dominon lajmet e mediave ndërkombëtare këto dy ditë. Aeroporti i dytë më i ngarkuar në Londër ka …


CLOSE
CLOSE
Pas