Aktualitet

​E ndoqën për një muaj e gjysmë: Gënjeu familjen e tij se ishte infektuar dhe iku me dashnoren


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:30 - 27/09/20 |
mapo.al

Manish Mishra (28) thirri gruan e tij dhe qau para saj duke i thënë se ishte infektuar me koronavirus.


Ai gjithashtu tha se do të vriste veten, kështu që familja raportoi gjithçka në polici me një tërbim.


Pastaj topi filloi të lëshohej, si në telenovelat. Policia filloi kërkimet për Manisha Mishra pasi kunati i tij raportoi atë të zhdukur një muaj e gjysmë më parë.

Një banor i Taloja, Mishra punoi në një kompani logjistike në JNPT, Uranus. Në mëngjesin e 24 korrikut, ai shkoi në punë si zakonisht, shkruan Mid-day.Por në mbrëmje ai thirri gruan e tij, duke thënë se kishte marrë rezultate nga laboratori se ishte pozitiv për COVID-19, se nuk dëshironte më të jetonte dhe e mbylli telefonin. Pastaj ai kishte fikur telefonin.


“Ne e gjetëm telefonin e tij në dy vende – Vashi dhe Airoli. Ne gjurmuam motorin e tij në Sektorin 17, Vashi. Asnjë laborator nuk testoi askënd me emrin e tij,” tha oficeri.

Lexo edhe :  Mjekët në Indi e krahasojnë krizën e COVID me katastrofën e një tërmeti

Të gjithë stacioneve të policisë dhe peshkatarëve u tha që të “ruanin trupat e pajetë”.

“Bazuar në vendndodhjen më të fundit të telefonit celular në Airoli, ne skanuam të gjitha pamjet e kamerës CCTV nga zona dhe e gjetëm atë duke hyrë në makinë. Në ndërkohë, ne gjithashtu në pyetje vazhdimisht miqtë dhe familjen e tij. Ne zbuluam se ai kishte një dashnore. Të siguruar nga miqtë, ne e ndoqëm atë në Bhawarku, Indore në Madhya Pradesh,” tha Sanjeev Dhumal, inspektor i lartë i policisë Vashi.

Mishra u zbulua gjithashtu se ishte pushuar nga puna për kryerjen e mashtrimit financiar kohët e fundit. Ai kishte një lidhje prej disa vitesh dhe donte të hiqte qafe gruan dhe vajzën e tij.

Kjo është arsyeja pse ai planifikoi sëmundjen dhe vetëvrasjen e tij“, tha Dhumal.

Mishra u gjet në Indore ku jetonte me dashnoren e tij. Ai u kthye në Navi Mumbai dhe policia ia dorëzoi familjes së tij.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas