Aktualitet

15 cm borë në Korçë, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:35 - 20/02/20 |
mapo.al

Në zonat malore trashësia e borës ka shkuar deri në 15 cm duke bërë që në segmentin rrugor të Dardhës, mjetet të përdorin zinxhirë nga kilometri 6 deri në 14. Nga firmat kontraktore është punuar që prej mëngjesit në akset rrugore për kriposje dhe hapjen e rrugëve.<
>
Bore ne korce1 Bore ne korce bore korce2 Bore ne korce2 Bore ne korce3 foto

Rekomandohet për drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes në akset kryesore për shkak të prezencës së borës dhe lagështirës.
Etiketa: ,

Pas