Aktualitet

10 mijë paund të padeklaruara në çantë, 36-vjeçares i sekuestrohen paratë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:37 - 15/10/21 |
mapo.al

Policia kufitare në Rinas ka zbuluar dhe goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi.


Shuma e sekuestruar është 10.200 paund. Shuma i është sekuestruar një 36-vjeçareje me inicialet N. M, banuese në Londër, që po kthehej në Shqipëri.


Gjatë kontrollit të ushtruar në çantën e dorës u gjet shuma, e cila u sekuestrua.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave ose sendeve me vlerë”.
1
Etiketa: , , ,

Pas