ShowBizz

10 thënie nga Angelina Jolie, ju ndihmojnë të realizoni ëndrrën tuaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:33 - 15/05/19 |
mapo.al

Angeline Jolie është një nga aktoret më të njohura dhe më të dashura për publikun. Ajo nuk shquhet vetëm për aftësitë e saj të mira të aktrimit, por edhe për bukurinë që e karakterizon. Është shpallur disa herë “sex-symbol”.


Jolie është e njohur edhe për bamirësitë e shumta që ka bërë, si dhe për fëmijët e saj të ndryshëm në racë, të cilët i ka birësuar.


Më poshtë do t’ju japim 10 thëniet e saj më të mira të cilat mund t’ju ndihmojnë për të arritur qëllimet tuaja.1. “Jeta vjen me shumë sfida. Ato që nuk do të duhej të na frikësonin, janë ato që mund ti kontrollojmë.”2. “Pa dhimbje, nuk do të kishte vuajtje. Pa vuajtje kurrë nuk do të mësonim nga gabimet tona. Për të bërë gjënë e duhur, dhimbja dhe vuajtja janë çelësat e të gjitha dyerve.”3. “Nëse nuk dilni nga kutia në të cilën jeni rritur, kurrë nuk do ta kuptoni se sa e madhe është bota.”

4. “Ne nuk dashurojmë kur gjejmë njeriun perfekt, por kur mësojë të shohim një njeri jo perfekt në mënyrë perfekte.”

5. “Nëse pyetni njerëzit, shumica nuk kanë bërë atë që kanë dashur. Kjo më dhemb në zemër. “

6. “Nëse mendoj për vdekjen më shumë se të tjerët, është për shkak se unë vlerësoj jetën më shumë se ta.”

7. “Unë do të mundohem të bëj më të mirën time të mundshme në këtë botë.”

8. “Ti mendon, “çfarë nëse do ta bëj një gabim sot dhe do të pendohem’. Por unë nuk besoj në pendim, unë besoj që çdo vendim çon tek të kuptuarit se kush jemi, dhe thjesht duhet të hedhim një hap para, të përkushtohemi dhe të shohim se çfarë do të ndodhë.”

9. “Sa herë që ndihem e humbur, marr një hartë dhe e vështroj deri sa ti kujtoj vetës sime se jeta është një aventurë e gjatë, sa shumë për të bërë e sa shumë për të parë!”

10. “Njerëzit thonë që je duke ndjekur rrugën e gabuar, por ajo është thjeshtë rruga yte

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas