Aktualitet

10 viktima të tjera nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:25 - 20/02/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.283 testime dhe janë regjistruar 449 raste të reja me COVID-19.

Gjatë ditës së fundit janë shëruar 227 pacientë dhe kanë humbur jetën 10 të tjerë.


Që prej fillimit të pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostifikuar me koronavirus 99.031 pacientë ku 3.047 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 6.735
1
Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas