Aktualitet

“100 dështimet e Ramës” – Basha: Elbasani me rënien më të madhe të popullsisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:46 - 18/03/21 |
mapo.al

Edhe 37 ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 25 prillit.


Kur jemi jo shumë larg, ditës ku do të përcaktohet se kush do të na qeverisë për 4 vitet e ardhshme, kryedemokrati Lulzim Basha, ka renditur sipas tij një nga dështimet e kryeministrit Edi Rama në këto 8 vite.


Kryedemokrati, duke iu referuar të dhënave të ISNTAT, thotë se qarku i Elbasanit është qarku me rënien më të madhe të numrit të popullsisë, e shkak për të sipas tij është varfëria dhe papunësia.Postimi i plotë i Lulzim Bashës:
37 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Cili është qarku me rënien më të madhe të numrit të popullsisë gjatë këtyre viteve? Përgjigja: Qarku i Elbasanit. Sipas ISNTAT, qarku i Elbasanit ka pasur rënien më të madhe të numrit të popullsisë, për shkak të varfërisë dhe papunësisë.

Lexo edhe :  ‘Llumi është një dhe ka të njëjtat interesa’/ Basha: S’ka forcë që na ndal


1


Etiketa: , ,

Pas