Aktualitet

“100 dështimet e Ramës në 8 vite”, Basha: Shqipëria e kapur prej korrupsionit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:29 - 03/03/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i referohet raportit “Transparency International” kur thotë se Shqipëria është një shtet i kapur për shkak të korrupsionit. 

Në një postim në “Instagram”, Basha numëron ditët e mbetura nga zgjedhjet më 25 prill, teksa i mëshon votës si te vetmja zgjidhje dhe alternativë për një vend demokratik.


52 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës në 8 vite. A është Shqipëria një shtet i kapur për shkak të korrupsionit?
Përgjigjja Po! “Transparency International” e rendit Shqipërinë ndër shtetet që kanë nivel të lartë të kapjes së shtetit për qëllime korruptive dhe lidhjeve të personalizuara”, – shkruan lideri i opozitës.
<
>
WhatsApp Image 2021-03-03 at 12.26.49 AM WhatsApp Image 2021-03-03 at 12.26.50 AM WhatsApp Image 2021-03-03 at 12.26.51 AM
1
Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas