Kryesore

111 vjetori i “Kongresit të Dibrës” – Presidenti Meta sot në Dibër të Madhe

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 21/11/20 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të jetë sot në Dibër të Madhe për të marrë pjesë në ceremoninë solemne kushtuar 111-vjetorit të “Kongresit të Dibrës”, kongres i cili ishte pikënisje e kryengritjeve mbarë kombëtare për liri dhe pavarësi.Gjatë qëndrimit të tij në Dibër të Madhe, Presidenti Meta pritet të takohet dhe me krerë të Institucioneve të larta Qendrore e Vendore të Maqedonisë së Veriut dhe përfaqësues të partive politike shqiptare.


1
Etiketa: , , ,

Pas