Aktualitet

111-vjetori i lindjes, Rama poston foton e Nënë Terezës: Ju uroj ditë të paqtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:32 - 26/08/21 |
mapo.al

Në 111-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës, kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të saj në rrjetet sociale. Rama shprehet se uron një ditë të paqtë si vetë ajo.


“Mirëmëngjes dhe me këtë foto të Nënë Terezës së shenjtë në ditën e lindjes së saj, ju uroj një ditë të paqtë si vetë ajo”, shkruan Rama.


Anjezë Gonxhe Bojaxhiu e njohur si Nënë Tereza ka lindur më 26 gusht të 1910 në Shkup.

1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas