Aktualitet

117-vjeçarja vaksinohet kundër COVID: Mezi pres të përqafoj sërish fëmijët e mi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:07 - 13/01/21 |
mapo.al

Një 117-vjeçare në Greqi është vaksinuar kundër koronavirusit. Eleftheria e cila ka lindur në vitin 1903 në Lefkada është vetëm tre muaj më e re se gruaja më e vjetër në botë.


Sipas mediave greke, ajo deklaroi se mezi priste të vaksinohej për të përqafuar sërish fëmijët e saj. Pasi kreu injeksionin e moshuara deri më tani nuk ka shfaqur asnjë efekt anësor.


Tani ajo do të presë 20 ditë për të bërë dozën e dytë të vaksinës për t’u takuar më pas me fëmijët e saj pa asnjë rrezik.

Sipas Librit të Rekordeve Botërore Guinness, gruaja më e vjetër në botë është vetëm 3 muaj më e vjetër se Eleftheria dhe jeton në Japoni.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas