KMR

12 personazhe të Disney që janë bazuar nga njerëz real (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:19 - 09/09/19 |
mapo.al

Përgjatë viteve, Disney ka krijuar prodhime të mrekullueshme që kanë qenë pjesë e jona që nga fëmijëria. Shumë nga personazhet aty janë bërë të preferuarit tanë.


Megjithatë, ajo që ju ndoshta nuk e dini është se shumë prej tyre ishin të bazuara në njerëz të vërtetë dhe në disa raste, në njerëz të famshëm.


The 4 vultures — The Beatles
Borëbardha — Marge Champion
Cruella de Vil — Tallulah Bankhead
Alice — Kathryn Beaumont
Ursula — Divine
Ariel — Alyssa Milano
Dr. Facilier — Michael Jackson
Scat Cat — Louis Armstrong
Edna Moda — Linda Hunt
The Mad Hatter — Ed Wynn
Jessica Rabbit — Rita Hayworth
Maleficent — Eleanor Audley
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas