Aktualitet

13 të vdekur dhe 725 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:38 - 24/02/21 |
mapo.al

Në Maqedoninë Veriore në 24 orët e fundit janë kryer 3.342 testime për Covid-19 dhe prej tyre 725 kanë rezultuar pozitivë me virusin.


Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 215 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 13 pacientë.


Në Maqedoninë Veriore që nga fillimi i pandemisë me Covid-19 janë diagnostikuar 100632 persona, ndërsa janë shëruar 90.311.Prej fillimit të pandemisë jetën e kanë humbur 3.098 pacientë, kurse numri i rasteve aktive është 7223.1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas