Aktualitet

138 të infektuar dhe 2 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:32 - 18/04/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 138 raste të reja nga 2480 testime të kryera dhe 2 viktima nga koronavirusi


Harta e të prekurve – 43 raste në Tiranë, 12 në Shkodër, 9 në Fier, 8 në Gjirokastër, nga 7 raste në Elbasan, Vlorë, nga 4 raste në Durrës, Devoll, Kamëz, nga 3 raste në Lezhë, Lushnje, Berat, Fushë Arrëz, Skrapar, Vorë, nga 2 raste në Kukës, Mat, Shijak, Poliçan, nga 1 rast në Krujë, Korçë, Has, Kavajë, Mallakastër, Librazhd, Tepelenë, Dimal, Vau i Dejës, Divjakë, Malësi e Madhe, Roskovec, Patos, Cerrik.


Fatkeqësisht, 2 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit.

Bëhet fjalë për 1 qytetar nga Shkodra, 1 qytetar nga Skrapari, të moshave 71 – 75 vjeç.Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 175 pacientë, 14 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.


Ndërsa, 442 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Njoftimi nga Ministria e Shëndetësisë

Statistika (18 Prill 2021)

Raste të reja ditore 138
Të shëruar në 24 orë 442
Të shtruar në spitale 175
Humbje jete në 24 orë 2
Testime ditore 2480

Testime totale 607,688
Raste pozitive 129,594
Raste të shëruara 101,584
Raste Aktive 25,668
Humbje jete 2,342

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 18531
Fier 2216
Durrës 1088
Shkodër 915
Gjirokastër 913
Korçë 673
Vlorë 452
Dibër 322
Kukës 287
Elbasan 200
Berat 53
Lezhë 18

1CLOSE
CLOSE
Pas