Aktualitet

15 viktima dhe 223 raste të reja nga koronavirusi në Itali

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:41 - 03/07/20 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit, Italia ka regjistruar 15 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 833 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.


Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 384 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 191 467.


Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 223 raste të reja pozitiv, për një total prej 241 184 .


Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 4 viktima nga koronavirusi. Situata vijon normale në Itali, sa i përket nurmit të viktimave dhe rasteve të reja.


Disa rajone të Italisë nuk kanë shënuar asnjë rast tëri.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas