Aktualitet

15-vjeçarja befason Sorecën, i merr mikrofonin: E shoh veten si prokurore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:00 - 26/05/21 |
mapo.al

Në turin e vizitave në kuadër të Javës Europiane, ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ditën e djeshme u ndal në Përmet.


Aty ku një 15-vjeçare e ka befasuar me dëshirën e shprehur për të sjellë drejtësi.


Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se e reja i ka marrë mikrofonin dhe shprehu dëshirën e saj për tu bërë prokurore në të ardhmen, për të kontribuar në forcimin e shtetit të së drejtës.“Momenti i ditës në Përmet ishte kur kjo vajzë e re mori Mikrofonin dhe më tha “Për 15 vjet e shoh veten si prokurore për të dhënë kontributin tim në forcimin e shtetit të së drejtës në Shqipëri”.
Me të rinj të tillë të përkushtuar Shqipëria ka një të ardhme të ndritur përpara”, shkruan Soreca në Twitter.

Lexo edhe :  Soreca takon Ministrin Manja: Tashmë Reforma në drejtësi duhet të konsolidohet


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas