Aktualitet

15 vjetori i vdekjes – Meta: Ëndrra e Presidentit Rugova vazhdon!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:48 - 21/01/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta e cilëson angazhimin për zgjimin kombëtar dhe vizionin euroatlantik të ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova, shembuj të patundur frymëzimi për t’i shërbyer me dinjitet çështjes shqiptare.

“Ëndrra e Presidentit Rugova vazhdon”, – shkruan kreu i shtetit teksa në kuadër të 15 vjetorit të vdekjes së tij risjell në vëmendje një ndër fjalitë më frymëzues të ish-presidentit kosovar.


“Vizioni im është, që të kemi një Kosovë të pavarur, demokratike, me një shoqëri politikisht tolerante dhe me një ekonomi solide, e integruar në BE dhe NATO, si dhe të vazhdojmë marrëdhëniet tona të mira me SHBA.”
Postimi i presidentit Ilir Meta në “Facebook”: 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas