Aktualitet

17 kg heroinë në Portin e Durrësit, destinacion Mali i Zi, pranga vlonjatit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:36 - 26/06/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo mëson të tjera detaje nga sekuestrimi i rreth 17 kilogramë heroinë në Portin e Durrësit këtë mbrëmje.


Burime për gazetën Mapo bëjnë me dije se droga kishte destinacion Malin e Zi.


Gjatë kontrollit në skaner, janë vërejtur modifikime në kamion, çka ka bërë që të ushtrohet një kontroll i detajuar.Burimet bëjnë me dije se shoferi i kamionit, me origjinë nga Vlora, është arrestuar. Priten të mësohet të tjera detaje në vijim.Kjo sasi e kapur droge në Portin e Durrësit, vjen jo më larg se një javë nga kapja e 324 kilogramë kokaine, në një kamion që kalonte tranzit në territorin shqiptar me destinacion Italinë.Droga ishte e ndarë në disa pako dhe të ambalazhuara me firma të njohura parfumesh apo klubesh sportive.

LEXO EDHE:

Kapet 17 kilogramë heroinë në Han të Hotit, droga e fshehur në kamion

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas