Aktualitet

17 vite karrierë, Bastian Schweinsteiger “var këpucët në gozhdë”

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 18:35 - 08/10/19 |
mapo.al

Bastian Schweinsteiger, ish-futbollisti i kombëtares gjermane, aktualisht pjesë e Chicago Fire në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar sot se në fund të sezonit do të “varë këpucët në gozhdë”.


Me anë të një postimi në rrjetet sociale 35-vjeçari saktëson se në fund të sezonit do t’i japë fund karrierës 17-vjeçare, ku ka fituar 8 tituj kampion në Bundesligë me Bayern Munchen, 1 FA Cup me Manchester Unioted dhe një kupë bote me kombëtaren e Gjermanisë.Bastian prej dy sezonesh luan në kampionatin amerikan të futbollit, ndërsa prej vitit 2016 është tërhequr nga kombëtarja gjermane.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas