Bota

17-vjeçarja u masakrua me thikë, mamaja: Ishte si film horror

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 18:05 - 03/03/19 |
mapo.al

Një mama e traumatizuar vizitoi sot sheshin e lojërave ku vajza e saj 17-vjeçare u vra me thikë. Jodie Chesney u godit në shpinë nga disa banditë të maskuar teksa ishte me të dashurin e saj Eddie Coyle, 18 vjeç në parkun e lojërave. Nëna shprehet e zemëruar teksa kujton tragjedinë.Mamaja e viktimës tha: Ishte si një film horror.


Të gjithë dëshmitarët shprehen të tmerruar, veçanërisht momentet kur i dashuri i vajzës bërtiste duke kërkuar ndihmë.Krystle Pasha, një prej dëshmitareve e cila ishte në vendngjarje tha se dëgjoi të bërtitura për disa sekonda pas masakrës.


“Kam dëgjuar shumë zëra të fortë, shumë zhurmë të madhe, duke bërtitur, pasuar nga një britmë me të vërtetë tmerruese”.

Sipas disa burimeve çifti ishte i ulur në park në momentin kur një tufë të rinjsh shkuan dhe i sulmuan.

Me trishtim, 17-vjeçarja Jodie u nda nga jeta ditën e ditëlindjes së babait./Gazeta Mapo/

Burimi: https://www.thesun.co.uk/news/8550719/jodie-chesney-latest-parents-visit-harold-hill-stabbing-park/

<
>
Mdr20-2019Jody NINTCHDBPICT000473128383-e1551544180650 NINTCHDBPICT000473159452 NINTCHDBPICT000473190506-e1551571461943 NINTCHDBPICT000473316681 NINTCHDBPICT000473316689 NINTCHDBPICT000473336116 NINTCHDBPICT000473341389 NINTCHDBPICT000473341398 NINTCHDBPICT0004731509671

 


Etiketa: , , , ,

Pas