Kryesore

I riu që pësoi aksident rezultoi me koronavirus, vetëkarantinohen 10 mjekët Traumës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:42 - 12/04/20 |
mapo.al

Pesë mjekë dhe 5 infermierë, personel i spitalit të Traumës, janë vetëkarantinuar sot, pasi kanë pasur kontakte me një pacient që rezultoi se ishte i prekur nga Covid-19.


Pacienti që rezultoi pozitiv pas testeve të kryera është një qytetar nga Durrësi, i cili ishte shtruar te Trauma një ditë më parë, pasi ishte përfshirë në një aksident.


Pasi iu nënshtrua testeve rezultoi se pacienti është transportuar drejt spitalit Infektiv, i shndërruar në “Covid 1”.Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se situata te spitali i Traumës ishte nën kontroll dhe ishin marrë masat, ndërsa më pas mësohet nga burime spitalore, se stafi mjekësor prej 10 vetësh, 5 mjekë dhe po kaq infermierë janë të vetëkarantinuar të pritje të testeve për koronavirusin.Lexo edhe :  Persona të infektuar në Presidencë, karantinohet Vladimir Putin
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas