Aktualitet

2 të ‘fortët’ në Durrës që u shoqëruan për atentatin ndaj Prokurorit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:15 - 02/11/19 |
mapo.al

Plarent Dervishaj dhe Julian Meçe janë shoqëruar nga policia, për ngjarjen ku mbeti i plagosur prokurori Arjan Ndoja dhe dy persona të tjerë. Gazeta Mapo mëson se Julian Meçe u shoqërua mbrëmjen e djeshme, por më pas u la i lirë.


Sot policia ka shoqërur edhe Plarent Dervishajn, i njohur si kunati i Lul Berishës në Durrës. Plarent Dervishajt dhe Julian Meçes më 20 qershor të këtij viti iu bë atentat shumë pranë vendit ku mbeti i plagosur prokurori Arjan Ndoja.


Të njohurit e Plarent Dervishajt janë parë ditën e sotme edhe në ambjentet e Spitalit të Durrësit. 
 Një ditë më parë një atentat mafioz iu bë prokurorit Arjan Ndoja, i cili mbeti i plagosur bashkë me Landi Muharremin dhe Andi Malokun. Policia ende nuk ka asnjë të arrestuar për ngjarjen.

Landi Muharremi është një emër i njohur në Durrës, ku miqtë i thërrisnin me emrin “Rumi”. Ai përdorte edhe dy identitet të tjera.

LEXO EDHE:

Si në Palermo, dinamika e atentatit ndaj Prokurorit me kallashnikovë

1


Etiketa: , , , ,

Pas