Aktualitet

2 viktima nga koronavirusi në vendin tonë në 24 orët e funditBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:08 - 26/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 2 viktima nga COVID-19. Një 62 vjeçar nga Kurbini dhe një 68 vjeçar nga Librazhdi, me sëmundje bashkëshoqëruese, raporton ministria e Shëndetësisë.


Ndërkohë që nga 811 testime të kryera ka patur 108 raste pozitive me koronavirus. Fatmirësisht 88 persona janë shëruar.


Në Spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 179 pacientë nga të cilët 18 janë në terapi intensive dhe 5 të intubuar.Statistika (26 Shtator 2020)


Testime totale 84722
Raste pozitive 13153
Raste të shëruara 7397
Raste Aktive 5381
Humbje jete 375 (Qarku Tiranë 177, Durrës 46, Shkodër 40, Elbasan 26, Fier 20, Korçë 19, Lezhë 16, Kukës 10, Dibër 8, Vlorë 7, Gjirokastër 4, Berat 2).


Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 2658
Durrës 590
Shkodër 381
Elbasan 309
Lezhë 295
Fier 259
Korçë 246
Vlorë 204
Kukës 155
Berat 112
Dibër 96
Gjirokastër 76


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas