Aktualitet

20 të infektuar në 24 orët e fundit, edhe sot asnjë viktimë nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:48 - 27/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 20 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë


Harta e të prekurve – 8 raste në Tiranë, 5 raste në Korçë, 2 raste në Fier, 1 rast në Shkodër, Devoll, Mirditë, Prrenjas, Skrapar.


Edhe sot njësoj si dje fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 43 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.Në 24 orët e fundit janë shëruar 64 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,042 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (27 Maj 2021)
Raste të reja ditore        20
Të shëruar në 24 orë      64
Të shtruar në spitale      43
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                3,137

Lexo edhe :  Asnjë vdekje nga koronavirusi në Kosovë, 44 raste të reja

Testime totale            709,464
Raste pozitive             132,264
Raste të shëruara        129,042
Raste Aktive                  775
Humbje jete                  2,447

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë         378
Korçë            94
Shkodër       83
Vlorë             43
Elbasan        39
Berat             38
Lezhë           29
Gjirokastër   26
Fier               20
Kukës           10
Durrës          11
Dibër          4

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas