Aktualitet

20-vjeçarja kapet në Rinas me 12 450 euro të fshehura

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:02 - 17/02/20 |
mapo.al

Policia Kufitare e Rinasit ka zbuluar 12 4500 euro të padeklaruara. Policia ka ndaluar një 20-vjeçare me inicialet I.K, e cila kishte fshehur në çantë shumën e konsiderueshme dhe nuk e kishte deklaruar në kufi. E reja po dilte jashtë Shqipërisë, në momentin që i është gjetur shuma prej 12 450 euro.


NjoftimiPolicia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.


Sekuestrohen 12450 euro, procedohet penalisht një 20-vjeçare.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas