Aktualitet

2012/ Maks Velo duke lexuar dosjen e vet të dënimit (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:00 - 08/05/20 |
mapo.al

Nga Kastriot Dervishi


Kjo foto është e datës 19.7.2012. Maks Velo është duke prekur dhe lexuar dosjen e tij të dënimit në Drejtorinë e Arkivit të Sistemit të Ministrisë së Brendshme.


Atë ditë pimë një kafe dhe zhvilluam një bisedë në lidhje me persekutimin komunist, Spaçin, kujtesën, shkrimin e librave, etj.


Nuk e dija pse u vonua aq shumë në këtë lexim, mbase nga keqkuptime apo impenjine të tjera. Fotoja është realizuar prej meje me mirëkuptimin e tij.


Është çasti kur sheh një nga punimet e tij të shkatërruara, por të fotografuara më parë për arsye hetimore.

*Postim në Facebook


Etiketa: ,

Pas