Aktualitet

21-vjeçari u ekzekutoi kolegun, SHÇBA nis hetimin për efektivët e policisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:17 - 28/09/21 |
mapo.al

SHÇBA ka nisur hetimin për veprimet e policëve që ishin me kolegun e tyre (viktimën) Saimir Hoxha, i cili u qëllua për vdekje nga 21-vjeçari Aldi Rama.


Kështu kolegët e Saimir Hoxhës i cili ra në krye të detyrës do u duhet të japin disa shpjegime të asaj që ndodhi, para, gjatë dhe pas vrasjes së Samir Hoxhës.


SHÇBA do të hetojë se cilat ishin veprimet e efektivëve që shoqëronin kolegun e tyre Saimir Hoxha dhe pse nuk reaguan kur dëgjuan të shtënat.Po ashtu ata duhet të shpjegojnë edhe se si mundën të largoheshin tre të rinjtë që ishin në makinën e ndaluar për kontroll pasi qëlluan për vdekje Saimir Hoxhën.
LEXO EDHE:Vrau oficerin, autori i dyshuar tenton vetëvrasjen në momentin e arrestimit

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas