Aktualitet

23 vite nga vrasja e Azem Hajdarit, Meta: Nderim dhe respekt ndaj veprës së tij


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 12/09/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar figurën e Azem Hajdarit në 23 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.


Meta shkruan se Hajdari ishte udhëheqës i lëvizjes që solli pluralizmin politik dhe demokracinë.


“Nderim, respekt dhe mirënjohje ndaj veprës së përjetshme të Azem Hajdarit, udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’, që solli pluralizmin politik dhe demokracinë.Energjia dhe guximi i tij duhet të frymëzojnë përpjekjet tona për një Shqipëri si gjithë Europa”, shkruan Meta.Azem Hajdari u vra 23 vite më parë pranë Selisë së asaj kohe të Partisë Demokratike.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas