Aktualitet

243 të shtruar në spitalet COVID, humb jetën gruaja e vaksinuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:00 - 21/09/21 |
mapo.al

Situata aktuale në dy spitalet COVID në vend, atë COVID-1 dhe COVID-3, mbetet shqetësuese.


Numri i të shtruarve në të dyja spitalet ka shkuar në 243, pra është mbushur 90% e kapacitetit të përgjithshëm.


Ndërkohë mësohet se është diskutuar për hapjen e spitalit COVID-4 me 100 shtretër.Hapja e spitalit COVID-2 për momentin duket e pamundur, për shkak të rasteve që po trajtohen atje, kryesisht me sëmundje respiratorë.Sakaq, numri i urgjencave ditore ka shkuar në 30 në 24 orë.Për fat të keq, ditën e sotme ka ndërruar jetë nga sëmundja një e moshuar mbi 80-vjeç, e cila para 3 muajsh kishte bërë 2 dyja dozat e vaksinës anti-COVID.

90


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas