Aktualitet

25 prilli/ Mapo nesër: Opozitës i mungojnë 58 mijë vota nga zgjedhjet e 2013-ës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:45 - 11/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo në numrin e nesërm ka në fokus një analizë zgjedhjeve të 25 prillit të këtij viti me rezultatin e përballjes elekorale të 2013-tës.


Pavarësisht se pati rritje të ndjeshme, sërish opozita nuk arriti dot të grumbullonte votat e 2013-ës.


Sot i mungojnë dukshëm votat e PDIU-së, sidomos në qarqe si Fieri, Elbasani, apo dhe Tirana e Vlora.Nga ana tjetër, jo pak drejtues politikë kanë shfaqur performancë të dobët, sidomos në njësitë e Tiranës nga të cilat opozita arriti të fitonte vetëm një.Po të ishte vepruar më mirë me aleatët, vendosjen e kandidatëve në listë, sot ndoshta PD vërtet nuk do arrinte ta kalonte masën e manipulimit, por do ishte në pozita që do e rrezikonte seriozisht mandatin e tretë të Ramës.

Lexo edhe :  Zyrtari i lartë: Trump kandidon për President në 2024, Grenell krahu i djathtë


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas