Aktualitet

25 prilli- Meta nxjerr video: Mos e shit votën, mbro lirinë tënde dhe demokracinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:55 - 17/04/21 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta këtë të shtunë ka bërë apel të gjithë shqiptarëve që të mos shesin pushtetin e tyre që është vota.


Meta përmes një video mesazhi të shpërndarë në Facebook, shkruan se çdo qytetarët i Shqipërisë nuk duhet të shesë votën.


Të rinjtë në video theksojnë se vota nuk duhet shitur. Ata shtojnë se shqiptarët duhet që të mbrojnë lirinë dhe demokracinë e tyre.

“Mos e shit votën! Mbro lirinë tënde dhe demokracinëJu lutem shpërndajeni kudo këtë apel drejtuar çdo qytetari të Republikës!”, shkruan Meta.1


Etiketa: , , ,

Pas