Aktualitet

258 viktima nga Covid në Itali, rritet numri i të infektuarve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:33 - 06/05/21 |
mapo.al

Italia është një ndër vendet që duket se nuk po gjen qetësi nga infektimet me Covid. Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rritje e lehtë e numrit të të infektuarve krahasuar me një ditë më parë.


Sipas statistikave bëhet me dije se nga 324 640 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 11,807 persona në 24 orët e fundit.


Ndërkohë gjatë orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid 258 persona.Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë infektuar me 4,082,198, qytetarë mes të cilëve kanë fituar betejën me Covid 3 557 133 pacientë dhe kanë humbur jetën 122 263 persona.1
Etiketa: , , , ,

Pas