Aktualitet

2,801 viktima dhe 81,722 të infektuar nga koronavirusi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:49 - 27/02/20 |
mapo.al

Koronavirusi vazhdon të marrë jetë njerëzish. Kina raportoi 433 raste të reja dhe 29 viktima duke e çuar 78,497 numrin e të infektuarve dhe 2,744 numrin i personave që kanë humbur jetën.


Në gjithë botën numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 81,722 ndërsa numri i viktimave në 2,801.Nga 29 viktimat e raportuara në Kinë, 26 ishin në provincën Hubei, epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit, dhe nga 433 rastet e reja, 409 ishin në po në qytet.


Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha se gjithsej 32.495 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitali.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas