Aktualitet

3 krerët e besimeve fetare me Covid ikin jashtë vendit – Salianji: Keqardhje, qeveria s’kuron dot as personalitetet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:46 - 14/11/20 |
mapo.al

Zyrtari i PD-së, Ervin Salianji e sheh qeverinë me autoritet të degraduar, të pabesueshme, dhe pa kapacitetet e mjaftueshme për të kuruar personalitete si Imzot George Frendo, Kryepeshkopi Janullatos dhe Myftiu Muhamed Sytari.

Teksa i bashkohet lutjeve të besimtarëve për shërimin e tyre të shpejtë, Salianji thotë se pamundësia e qytetarëve, jo vetëm fizike, i shtojnë vuajtjet e tyre dhe të familjarëve.


“Qeveria jo vetëm që nuk ka kapacitet por as nuk po përpiqet dhe as nuk do t’ia dijë për jetën dhe shëndetin e qytetarëve”, shprehet Salianji.
Postimi i Ervin Salianjit në “Facebook”:Risjellim në vëmendje se tre klerikët e vendit janë dërguar për kurim të specializuar në Turqi, Greqi dhe Itali.

Prej disa ditësh tashmë, ata po përballen me Covid-19. Shqetësuese raportohet gjendja e kryepeshkopit ortodoks, Janullatos, 91 vjeç i cili vuan edhe nga sëmundje të tjera, ndërsa po trajtohet në një spital të Athinës.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas