Aktualitet

3 të vrarë në Kosovë/ Sulm terrorist? Autori dyshohet se ka qenë i vetëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:58 - 27/11/21 |
mapo.al

A ishte sulm terrorist ngjarja e mbrëmshme në fshatin Gllogjan të Deçanit? Dhe kush fshihet pas tij?


Veton Elshani, zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Pejës, ka deklaruar se dyshimet e para bazuar në hetime, tregojnë se sulmuesi i autobusit mund të ketë qenë i vetëm, në kryerjen e veprës së rëndë në Gllogjan të Deçanit, ku vdiqën tre persona, shoferi dhe dy nxënës.


Ai e përjashtoi mundësinë e ndonjë akti terrorist, ndërsa tha se kanë angazhuar të gjitha njësitet elite policore të rajonit e shumë shpejt pritet t’iu bashkohen edhe ato nga Prishtina, të udhëhequra nga Drejtori i Përgjithshëm.Veton Elshani: Nuk mendohet e as bëhet fjalë për ndonjë akt terrorist. Nuk ka aso lajme që mund të qarkullojnë. Bëhet fjalë për ngjarjen tronditëse, vrasje të trefishtë dhe një të plagosur në gjendje stabile në spital. Kemi angazhuar të gjitha njësitet elite, njësiti me qen, specialët dhe shumë shpejt bashkohet edhe Prishtina, që nga Drejtori i Përgjithshëm. Kaq mund të them.
7
Etiketa: ,

Pas