Aktualitet

30 vite nga vizita e tij në Shqipëri, Berisha poston fotot me Bejker


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:21 - 25/06/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social ‘Facebook’ dy foto nga takimet e tij me ish-Sekretarin e Shtetit, Xhejms Bejker.


Fotot vijnë në 30-vjetorin e vizitës historike të Baker në Tiranë.


“Miq, ju përshëndes me këto dy foto me mikun e madh të shqiptarëve, Sekretarin Baker. E para në vitin 1991 në Tiranë dhe e dyta në vitin 2013 në Londër,” shkruan Berisha.30 vjet më parë, Baker mbërriti në Shqipëri me ftesë të Berishës. Vizita e tij u pa si një mbështetje për Partinë Demokratike.<
>
auto_berishabaker1624612109 auto_berishabaker11624612109
1
Etiketa: , , ,

Pas