Aktualitet

31 raste të reja me koronavirus në Greqi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:54 - 12/07/20 |
mapo.al

Autoritetet greke njoftojnë për 31 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilat 4 janë identifikuar pas inspektimeve në pikat e hyrjes në vend.


Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 3803. 31 rastet e reja janë identifikuar në zona si më poshtë:


4 raste u zbuluan gjatë kontrolleve të bëra në portat hyrëse të vendit, 3 raste kanë ardhur vullnetarisht për kontroll,6 janë regjistruar në njësinë rajonale të Atikës, 8 në njësinë periferike të Selanikut, 8 në njësinë rajonale të Imathia, 1 në njësinë rajonale të Halkidiki, 6 në njësinë rajonale të Kozan dhe 1 në njësinë rajonale të Kastoria.


Asnjë vdekje e re nuk u shënua, ndërkohë që 10 pacientë janë të intubuar.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas