Aktualitet

32 persona në “rrjetën” e OFL, ja kush janë të pasurit që do u dërgohet formulari

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:26 - 21/02/20 |
mapo.al

Po bëhen 3 javë që nga nisja e operacionit “Forca e Ligjit”. OFL  ka nisur 28 formularë, për subjekte që preken nga akti normativ i datës 31 janar 2020. Dje, OFL u nisi letrat e radhës dy personave në Tiranë, njëri i dënuar më parë për vrasje në Itali, ndërsa tjetri për shkatërrim të pronës me zjarr.


Ndërsa dy ditë më parë, OFL dorëzoi kërkesat për Ervis Martinajn dhe dy vëllezërit biznesmenë Arben Valentino Kaçori. Sipas Policisë, këta persona, si subjekte të Ligjit Special, duhet të plotësojnë formularin dhe të deklarojnë pasurinë.Në ditët në vazhdim, OFL do të kërkojë vetëdeklarimin e pasurisë edhe për 32 persona të tjerë. Të gjithë këta persona kanë qenë të dënuar brenda dhe jashtë vendit gjatë 30 viteve të fundit, ose kanë qenë në hetim apo të akuzuar për vepra penale që parashikon akti normativ.


Nga Familja Kusi, te klani “Duka”, të gjithë duhet të deklarojnë pasurinë. Në listë është edhe nipi i ish-dikatatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha.

Bëhet fjalë për të dënuar më parë në Shqipëri ose jashtë vendit.

Personat që do tu dërgohet formulari për deklarimin e pasurisë nga OFL janë:

 1. Aurel Hoxhallari
  2. Lulzim Kusi
  3. Bujar Kusi
  4. Griseldo Kusi
  5. Albano Kusi
  6. Albert Xhabafti
  7. Artan Xhabafti
  8. Halit Nafizi
  9. Paulin Gjergji
  10. Enver Curri
  11. Fabio (Artan) Allushi
  12. Leonard Hoxha
  13. Denis Sinameta
  14. Kataldo Lezhja
  15. Erion Kapollari
  16. Armando Kapollari
  17. Leonard Duka
  18. Erlis Duka
  19. Muhamed Duka
  20. Veli Elezaj
  21. Jamarber Kico
  22. Shkelqim Kurpalaj
  23. Elvis Gaçaj
  24. Kujtim Lauka
  25. Shkelqim Kurpalaj
  26. Bledar (Blerim) Dauti
  27. Eduart Ponari
  28. Ermal Hoxha
  29. Leonard Hoxha (Lita)
  30. Denis (Roland) Stathi (Lleshi)
  31. Fiqiret Seferi
  32. Ergys (Arjan) Qefaliaj


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas