Aktualitet

37 raste me koronavirus në qarkun e Beratit, 70% e të prekurve janë të rinj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:53 - 27/02/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në qarkun e Beratit u regjistruan 37 raste të reja me koronavirus.


Prej tyre, 2 janë infermiere në fshatrat Konisbaltë e Drenovicë në Urë-Vajgurore, 2 punonjës të OSHEE-së Skrapar dhe 2 punonjës në zyrat e drejtorisë arsimore në Kuçovë.


12 raste në Berat, 19 raste në Kuçovë, 5 raste në Urë-Vajgurore, 2 raste në Skrapar dhe 1 rast në Poliçan.70% e të prekurve janë të rinj të moshave 20-25 vjeç.
1
Etiketa: ,

Pas