Aktualitet

4 të infektuar në një fabrikë këpucësh në Kamëz, të dyshuar dhe 5 raste në Bathore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:20 - 18/04/20 |
mapo.al

Burime nga Instituti i Shëndetit Publik, bëjnë me dije se janë 4 të infektuar me koronavirus në Kamëz. Bëhet fjalë për një fabrikë këpucësh ku është përhapur koronavirusi.


Gjithashtu edhe një tjetër fasoneri në Bathore dyshohet se ka të infektuar. Janë 5 punonjës që kanë shfaqur simptomat e koronavirusit në këtë fasoneri.


Kur u duk se situata me rastet e reja po qetësohej në Shqipëri, disa vatra të reja infeksioni kanë sjellë shtimin e të prekurve.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas