Aktualitet

4 të vrarë brenda pak orëve, forcat RENEA rrethojnë Durrësin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:16 - 27/04/20 |
mapo.al

Vrasja mafioze në Durrës ku mbetën të vrarë dy vëllezër dhe vrasja e dy personave në Lezhë, ka bërë që Policia e Shtetit të nxjerrë në terren forcat RENEA.


Gazeta Mapo mëson se RENEA pritet të ushtrojë kontrolle në Durrës dhe Fushë-Krujë për arrestimin e autorëve që vranë Besmir dhe Viktor Haxhian.


Paraprakisht ngjarja në Durrës dyshohet për shkak të borxheve të makinave, pasi dy vëllezërit administronin një biznes të tillë.


Edhe në Lezhë FNSH është nisur drejt vendit të ngjarjes, pasi ka dyshim për një konflikt pronash në këtë zonë.


LEXO EDHE:

Atentat mafioz/ Tronditet sërish Shqipëria, vriten dy vëllezërit në Durrës

Detajet/ Kush janë dy personat që u vranë në Lezhë (Emrat)


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas