Aktualitet

4 të vrarë në Velipojë, Basha: Qytetarët në rrezik, krimi njësh me pushtetin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:51 - 27/06/21 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në mesnatë në Velipojë, ku katër persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën pas përplasjes me armë.


Kryedemokrati e konsideron cinik postimin e sotëm të Edi Ramës në rrjetet sociale, ku kreu i qeverisë shpërndau pamje nga bregdeti i Velipojës, postim që u fshi më vonë nga “Facebook”-u i kreut të qeverisë.


Në deklaratën e tij në Twitter, kreu i selisë blu thekson se shteti është gjunjëzuar para krimit të bërë njësh me pushtetin e korruptuar.Kur policia reduktohet në vegël të regjimit për të mbrojtur pushtetin dhe lidhjet me krimin, kur përgjigja e vetme sa herë përgjaken qytetet tona është “hëngshin kokat e tyre”, jeta e qytetarëve, fëmijëve dhe familjeve shqiptare është në rrezik. 


Me postimin cinik si i sotmi pas masakrës së Velipojës, përgjegjësi për këtë situatë nuk e fsheh dot përgjegjësinë e tij, por vetëm rikonfirmon gjunjëzimin e shtetit para krimit të bërë njësh me pushtetin e tij të korruptuar deri ne palcë”, shkruan Basha.

1


Etiketa: ,

Pas