Aktualitet

4 tërmete gjatë natës, 3.4 ballë më i forti
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:58 - 06/12/19 |
mapo.al

Pas tërmetit 6.4 ballë që goditi Shqipërinë në 26 nëntor, paslëkundjet kanë vijuar edhe gjatë ditëve të fundit. Gjatë natës në vend kanë rënë 4 tërmete.Epiqendrat kanë qënë në Thumanë, Gjirin e Lalëzit dhe Domje. Tërmeti më i fortë ishtë 3.4 ballë, i cili ka rënë në Thumanë. Në Domje fuqia e tërmetit ishte 2.3 ballë dhe në Gjirin e Lalëzit 2.7 ballë. Sipas ekspertëve pasgoditjet do të vijojnë edhe për disa ditë. Ndërkohë sizmologët thonë se tërmete deri në 3.5 ballë kanë rënë gjithmonë në Shqipëri.


Ndërkohë mëngjesin e sotëm ra një tjetër tërmet me fuqi 3.6 ballë dhe epiqendër në Detin Adriatik.


1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas