Aktualitet

4 viktima dhe 219 raste me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 05/08/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka realizuar 4, 713 teste, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 219 persona.


Ministria e Shëndetësisë bën me dije se katër pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.


Gjithashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se 30 pacientë janë shëruar.Ndërkohë numri i përgjithshëm i personave që kanë humbur jetën nga Covid-19 ka arritur në 5, 501.1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas