Kronika

E dëmtoi tërmeti, 40 kg eksploziv shembin pallatin 9-katësh në Durrës (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:10 - 27/11/20 |
mapo.al

Një pallat 9-katësh në Durrës është shembur mesditën e sotme nga IKMT. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit bën me dije se, objekti u shemb për shkak të dëmtimeve nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit të vitit të kaluar.


Prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij, pallati u shemb brenda2 disa sekondave. Në trupin e objektit ishin hapur 1100 furnela dhe ishin vendosur 40 kg lëndë plasëse.Ndërkohë, raportohet se nga shpërthimi ka patur dëmtime edhe në banesat aty pranë.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas