Aktualitet

44-vjeçarja ndërron jetë pak orë pasi u vaksinua me Astra-Zeneca, nisin hetimet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:27 - 05/05/21 |
mapo.al

Një grua 44-vjeçare në Greqi ka ndërruar jetë pak orë pasi ka marrë vaksinën Astra Zeneca. Mediat greke raportojnë se ajo mbylli sytë në orët e para të së martës. Tashmë autoritetet kanë nisur hetimet në lidhje me rastin.


Sipas informacioneve të para ajo dyshohet se kishte pasur probleme të hershme kardiake.


Presidentja e Komitetit Kombëtar të Vaksinimit, Maria Theodoridou, u pyet për vdekjen e 44-vjeçares. Ajo deklaroi se informacioni i parë nga autopsia tregon se vdekja nuk ka ardhur si pasojë e trombozës.Gruaja që ishte nënë e dy fëmijëve jetonte në Chalastra, Selanik. 44-vjeçarja shfaqi ethe të hënën pasdite, pasi ishte vaksinuar. Ekzaminimi mjeko-ligjor tregoi se nuk kishte asnjë reaksion alergjik dhe do të nevojiten ekzaminime të mëtejshme për analizën mikroskopike të mostrave.

Lexo edhe :  1939/Mbretëresha Geraldinë e sëmurë rëndë në Greqi, i shpëtoi jetën Mbreti JorgoBurri i saj deklaroi se ishte zgjuar të hënën në mëngjes nga ankesat e saj. Ai shtoi se simptomat kishin nisur një natë më parë ndërkohë që të nesërmen, e shoqja kishte filluar të merrte frymë me vështirësi. Ai menjëherë thirri një ambulancë dhe gruaja u dërgua në qendrën shëndetësore ku dhe ndërroi jetë.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas