Aktualitet

45% e qytetarëve në Maqedoninë e Veriut janë vaksinuar me të dyja dozat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:57 - 18/10/21 |
mapo.al

Parlamenti kinez do të shtyrtojë legjislacionin për ndëshkimin e prindërve nëse fëmijët e tyre të vegjël shfaqin “sjellje shumë të keqe” ose kryejnë krime.


Në draftin e ligjit për promovimin e edukimit familjar, prindërit do të ndëshkohen dhe do të urdhërohen të kalojnë programe udhëzuese për edukimin familjar nëse konstatohet sjellje shumë e keqe ose kriminale te fëmijët nën kujdesin e tyre.


Draft ligji për promovimin e edukimit familjar, i cili do të rishikohet këtë javë, gjithashtu u kërkon prindërve të caktojnë kohë për fëmijët e tyre për të pushuar dhe luajtur.Muajt ​​e fundit, ministria e arsimit ka zvogëluar detyrat e shtëpisë dhe ka ndaluar mësimin pas shkollës.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas