Aktualitet

5 kandidatë të skualifikuar nga gara në PD- reagon Edith Harxhi: Akt i rëndë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:48 - 23/05/21 |
mapo.al

Kandidatja tashmë për kryetare të PD-së Edith Harxhi, ka reaguar, pas miratimit të katër kandidaturave për kryetarë të Partisë Demokratike dhe përjashtimit të pesë të tjerëve.


Harxhi thekson se edhe ketë herë në këtë proces kishte besë-prerje, duke shtuar se përjashtimi sidomos i Ibsen Elezit është i pajustifikueshëm.


Postimi i Edith Harxhit:

Përjashtimi nga gara i kandidatëve për Kryetar Partie është akt i rëndë për një Parti të djathtë për të cilën Kryetari i saj aktual ka premtuar disa herë sistem përballje (primaresh), por edhe në këtë rast si në raste të tjera ishte besëprerë.Në veçanti përjashtimi nga gara i Ibsen Elezit njërit prej kandidatëve të Grupit për PD-në, si një nga zërat opozitarë më të paepur në Shqipëri, ish Kryetar i Partisë Demokratike të Kuksit dhe ish-Kryetar i Qarkut të Kuksit, ish-anëtar i Këshillit Kombëtar, është i pajustifikueshëm dhe i rëndë.

Lexo edhe :  Basha takon ministrat e BE: PD do bëjë gjithçka për integrimin e vendit


Elezi prej disa vitesh kërkon reformimin e thellë të Partisë nga marrja peng e saj nga një njeri i vetëm.

Ne do ta vazhdojmë së bashku si grup këtë betejë për reformim pavarësisht pengesave të qëllimshme nga Kryetari aktual.

2


Etiketa: , ,

Pas