Aktualitet

5 orë takim ‘online’, Basha mbledhje me strukturat në rang kombëtar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:01 - 25/04/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të ketë sot një takim në distancë me strukturat kryesore të Partisë Demokratike në të gjithë Shqipërinë.


Takimi i Bashës vjen pas atij që zhvilloi me aleatët, por ndryshe nga ai takim, kjo me strukturat do të jetë online për të garantuar rregullat e distancimit social.


Në mbledhjet e thirrura nga kreu i opozitës përfshihen kryesia, ish deputetët dhe kolegji i kryetarëve, por organizimi i komunikimit të Bashës me ta është ndarë sipas qarqeve që përfaqësojnë.Për rreth 5 orë, Basha do të komunikojë me drejtuesit dhe përfaqësuesit e PD në të gjithë vendin duke i ndarë qarqet në 4 grupe kryesore.
Mësohet se mbledhja e strukturave të Partisë Demokratike nga kreu i opozitës ka në fokus diskutimin e gjendjes së rënduar në të gjithë territorin, e shkaktuar nga pandemia dhe keqmenaxhimi i qeverisë.1


Etiketa: , ,

Pas